Co mówi o Twoim charakterze pozycja, w której śpisz?
18.05.2017

Co mówi o Twoim charakterze pozycja, w której śpisz?

 

 

Zapewne wiele z Was nie zdaje sobie sprawy, że pozycja, w której śpimy w nocy zdradza nasze cechy charakteru. Sen jest nieodłącznym i niezwykle potrzebnym elementem życia każdego człowieka. Wiecie, że na sen poświecamy około 1/3 naszego czasu? Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję, w której śpi nam się najwygodniej. Okazuje się, że dzięki niej możemy się dużo o Tobie dowiedzieć, w jaki sposób? Postanowiliśmy dowiedzieć się co konkretnie oznacza pozycja, w której śpimy. Czego się dowiedzieliśmy? Zapraszamy do lektury!

 

 

1. Pozycja płodowa (embrionalna, pozycja dziecka)

Ta pozycja charakteruzuje się spaniem na boku z podkulonymi nogami. Jak się okazuje w ten sposób zasypia aż 40% ludzi! Naukowcy twierdzą, że osoby, które zasypiają w ten sposób sprawiają wrażenie twardych, ale w rzeczywistości w środku są bardzo wrażliwe i nieśmiałe oraz nieufne w stosunku do reszty świata. Często mówi się, że takie osoby są wycofane i z dystansem do wszystkich i wszystkiego. 

 

 

2. Pozycja żołnierza (ochroniarza)

Spanie na plecach z rękami wzdłuż ciała przypominająca trochę pozycję na baczność, oznacza, że dana osoba jest zazwyczaj cicha i zdystansowana do otoczenia. Nie lubi być w centrum zainteresowania, nie robi zbędnego zamieszania i szumu wokół siebie. Nie wychodzi przed szereg i bardzo ceni sobie swoją prywatność. Takie osoby zwykle spędzają czas w gronie rodziny, są domatorami. Zazwyczaj też stawiają sobie i innym wysokie wymagania.

 

 

3. Pozycja kłody

Podobna do tej u góry, jednak pozycja kłody oznacza osobe śpiącą na boku z rękoma wzdłuż ciała. O jakich cechach mówi ta pozycja? Osoby śpiące w ten sposób uważane są za wyluzowane i towarzyskie. Ich nie do końca fajną cechą jest ufność wobec nieznajomych i są uważane za łatwowierne.

 

 

4. Pozycja rozgwiazdy

Ułożenie ciała, które nazywane jest pozycją rozgwiazdy to nic innego jak leżenie na plecach z rozłożonymi po boku rękami. Zwolennicy tej pozycji zwykle są uważani za otwartych i skorych do pomocy innym. Ludzie, którzy preferują ten sposób spania są również bardzo lojalnymi przyjaciółmi i stawiają swoich przyjaciół za ogromny priorytet w swoim życiu. Lubią słuchać osoby, z którą rozmawiają i pomagają im wyjść z problemów. Można na nich polegać w trudnych sytuacjach.

 

 

5. Osoba, która chrapie.

Nie jest to pozycja, ale to czy ktoś chrapie czy nie często dużo mówi o człowieku. Co na przykład? Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy chrapią są bardziej narażone na ekstremalne emocje, które przejawiają się na przykład nadpobudliwością, agresją czy depresją. "Chrapacze" są znani ze swojej pasji i zdolności do maksymalnego czerpania z życia.

 

 

 

6. Pozycją tęskniąca.

Osoby zasypiające na boku z rękami wyciągniętymi do przodu często uważane są za bardzo otwarte, ale mogą również być niezwykle podejrzliwe i cyniczne. Nie podejmują decyzji zbyt szybko, ale gdy już to zrobią to z regułu nie zmieniają zdania.

 

 

7. Pozycja swodobna.

Pozycja swobodna to nic innego jak zasypianie na brzuchu z rękami obejmującymi poduszkę i z głową obróconą na bok. Cechy charakterystyczne? Osoby śpiące w ten sposób są uważane za osoby towarzyskie, ale też aroganckie. Często zdarza się, że są nerwowe i mało odporne na czynniki zewnętrzne. Wady? Jest kilka - nie tolerują rad innych ludzi i niestety często tym zachowaniem są prowodyrami konfliktów. Raczej nie lubią być krytykowane i sytuacji, których nie znają. 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda