6 sposobów, aby zrobić wrażenie w czasie krótszym niż 30 sekund!
09.05.2017

6 sposobów, aby zrobić wrażenie w czasie krótszym niż 30 sekund!

 

Dużo osób jest wierne powiedzeniu: „Pierwsze wrażenie jest najważniejsze”. Zgadzacie się z tym? Ja po części tak, jednak zawsze biorę pod uwagę stres i emocje, które towarzyszą danej osobie w tej konkretnej chwili. Jedno jest pewne – pierwsze kilka chwil, które spędzisz z daną osobą ma zasadnicze znaczenie i może określić kierunek dalszej rozmowy.

 

Teoretycznie masz tylko jedną szansę, żeby zrobić na kimś dobre pierwsze wrażenie. Jeśli nie zrobisz tego w odpowiedni sposób nikt Cię nie zapamięta albo co gorsza w ogóle nie zwróci na Ciebie uwagę. Ma to ogromne znaczenie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

 

Zatem co zrobić? Czy jest na to jakiś sposób? My mamy dla Was aż 6, które pomogą Ci zrobić dobre wrażenie w mniej niż 30 sekund! Sprawdź, który jest dla Ciebie odpowiedni.

 

#1 Nawiąż kontakt wzrokowy

 

Ludzie lubią rozmawiać ze sobą nawzajem, a nie ze ścianą czy podłogą. Kontakt wzrokowy jest niezbędny w tworzeniu początkowych relacji. Możemy wyczuć co druga osoba o nas myśli i odwrotnie.

 

 

#2 Uśmiechaj się!

 

Ludzie nie lubią ponuraków! Nawet jeśli nie jesteś najszczęśliwszym człowiekiem na świecie nie daj tego po sobie poznać. Uśmiech na Twojej twarzy może sprawić, że pojawi się on także na twarzy Twojego rozmówcy, a wtedy to już połowa sukcesu!

Nie musisz być super towarzyski by dotrzeć do drugiej osoby, czasami wystarczy nieśmiały uśmiech.

 

 

#3 Pozwól by inni mogli mówić, nie przerywaj!

 

Słuchaj uważnie pytań i odpowiedz na nie jak Twój rozmówca skończy mówić. Jeśli chodzi o randkę tutaj zasady są podobne. Twój partner musi mieć równe szanse na dzielenie się informacjami i słuchanie Twojej wypowiedzi. Spróbuj to wywarzyć.

 

 

#4 Wszystkich traktuj równo.

 

Co to oznacza? A no to, że każda napotkana przez Ciebie osoba może odmienić Twoje życie i pomóc Ci osiągnąć zamierzone cele. Dlatego tak ważne jest by nie podpaść już na starcie jakimś krzywym spojrzeniem i dać się poznać wszystkim od najlepszej strony.

 

#5 Technika „Elevator Pitch”

 

Znasz technikę „Elevator Pitch”? Jeśli nie to koniecznie musisz ją poznać. Przyda Ci się nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym w nieco mniej formalnej formie.

O co chodzi? Już tłumaczę! Technika ta została wymyślona przez Amerykanów. Chodzi o to, żeby zaprezentować swoją osobę, pomysł, markę, biznes w mniej niż 30 sekund. To czas, w którym teoretycznie jedzie winda od parteru na ostatnie piętro.

 

 

#6 Staraj się mówić sam za siebie

 

Może zdarzyła Ci się już sytuacja, że któryś ze znajomych przedstawiał Cię w towarzystwie i nie miałeś nic do powiedzenia poza „Cześć” czy „Dzień dobry”? Jeśli tak to niech to będzie ostatnia taka sytuacja w Twoim życiu. Mimo, że ktoś zrobił już pierwszą robotę za Ciebie to postaraj się nawiązać kontakt z rozmówcą/rozmówcami sam mówiąc coś od siebie. Staraj się zadawać pytania otwarte jak na przykład: „Co sądzisz na temat…” lub „Gdzie wybierasz się na wakacje i dlaczego?”.

 

 

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko

Oliwia-Głuszko

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda