W Wielkiej Brytanii wycofano reklamę z Carą Delevingne!
25.04.2017

W Wielkiej Brytanii wycofano reklamę z Carą Delevingne!

 

Nie wiem jak to skomentować, ale może zacznę najpierw od tego co faktycznie się wydarzyło. Brytyjski urząd Advertising Standards Authority, który zajmuje się monitoringiem reklam puszczanych w angielskiej telewizji i innych mediach stwierdził, że najnowsza reklama Rimmela z udziałem Cary Delevingne „nie spełnia standardów”.

 

A wszystko zaczęło się od… JEDNEJ skargi klientki, która stwierdziła, że po zastosowaniu mascary wcale nie ma rzęs jak Cara Delevingne. Jako, że ASA cieszy się dość sporym autorytetem zaleciła wycofanie reklamy.

 

Przedstawiciele Rimmela postanowili się jednak bronić i chcieli udowodnić, że nie kłamią. Cały czas utrzymują, że modelka nie ma w klipie przyklejonych sztucznych rzęs a jedynie kilka kępek, które uzupełniają przerzedzenia. A co jeśli Cara używała odżywki do rzęs, dzięki której ma je dłuższe niż każda przeciętna kobieta? Można by tak gdybać cały dzień, jednak ocenę tej sytuacji pozostawiam Wam.

 

„Przyjęliśmy do wiadomości zapewnienia Coty (właściciel marki Rimmel), że techniki użyte w postprodukcji nie miały na celu przedłużenia rzęs modelki. Uważamy jednak, że na zdjęciach po retuszu wyglądają one na dłuższe. Trudno powiedzieć, czy efekt jest kwestią wklejonych kępek, komputerowego dorysowania włosków czy połączenia obu technik, ale w naszej ocenie rzęsy wydają się dłuższe i bardziej gęste – możemy przeczytać w oświadczeniu ASA.

 

No i na koniec pojawia się pytanie – czy czujecie się oburzone tym „kłamstewkiem” firmy Rimmel, jeśli faktycznie doczepili rzęsy czy z góry zakładamy, że reklamy trochę koloryzują? Rozumiem te z Was, które są oburzone, bo wychodzi na to, że media kłamią. Jednak ja osobiście uważam, że składanie z tego powodu od razu skargi do urzędu to już lekka przesada. A Wy co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach na Facebooku!

 

 

 

ZOBACZCIE REKLAMĘ RIMMELA:

 

  • udostępnij
1 komentarzy

Oliwia-Głuszko
0

Uważam że nie powinni robić takiej afery. Przecież nie od dziś wiadomo że reklamy jednak są koloryzowane

odpowiedz

Oliwia-Głuszko
0

Uważam że nie powinni robić takiej afery. Przecież nie od dziś wiadomo że reklamy jednak są koloryzowane

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda