15 NIETYPOWYCH TRIKÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SZYBCIEJ SCHUDNĄĆ!
03.04.2017

15 NIETYPOWYCH TRIKÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SZYBCIEJ SCHUDNĄĆ!

 

 

Wszyscy wiemy, że zrzucenie paru kilo to nie taka prosta sprawa. Możemy jednak wspomóc naszą walkę z otyłością poprzez zmianę niektórych nawyków oraz wprowadzenie nowych do naszego codziennego życia. Portal Bright Side przedstawił 15 trików, które wspomogą Twoje odchudzanie. Koniecznie zobacz je wszystkie. ;)

 

 

 

 

#1 ODDYCHAJ GŁĘBOKO

 

Głębokie oddychanie wspomaga kontrolę kortyzolu – hormonu, który jest odpowiedzialny m.in. za przybieranie na wadze.  Dodatkowo, więcej tlenu w organizmie powoduje podkręcenie metabolizmu. Jeśli wydychasz powietrze szybciej niż zwykle, pozbywasz się dodatkowego dwutlenku węgla, co powoduje, że komórki wykorzystują więcej energii.

 

 

 

 

#2 JEDZ WIĘCEJ WARZYW NA ŚNIADANIE

 

Śniadanie daje Ci ok. 25% energii zużywanej w ciągu dnia. To najważniejszy posiłek wciągu dnia, który ma wpływ na Twoją pracę umysłową oraz fizyczną. Pisarka Judy Koutsky spróbowała zaczynać swój dzień od porcji warzyw codziennie przez cały miesiąc. Efekty były niesamowite! Lekarze stwierdzili, że oprócz innych korzyści, pomaga to dłużej czuć się sytym, spożywać mniejsza liczbę kalorii w kolejnych posiłkach oraz poprawia pracę jelit.

 

 

 

 

 

#3 SIEDŹ PROSTO

 

Siedząc w pozycji wyprostowanej, nieważne czy pracujesz, jesz, bądź oglądasz film, jest to zawsze świetny sposób na schudnięcie bez wysiłku. Taki nawyk pozwala zredukować poziom kortyzolu w organizmie i wymaga zużycia więcej energii, niż myślisz!

 

 

 

 

 

#4 JEDZ OSTRE PRZYPRAWY

Ostre przyprawy zawierają kapsaicynę, substancję, która przyspiesza proces spalania tłuszczu w ciele. Dodatkowo, zmniejsza tkankę tłuszczową poprzez kurczenie tkanek tłuszczowych, a także przyspiesza metabolizm średnio o 20% przez kolejne pół godziny po zjedzeniu.

 

 

 

 

 

#5 ODEJMUJ TŁUSZCZ Z POTRAW POPRZEZ PAPIEROWY RĘCZNIK

 

Jeśli ciężko jest ci zrezygnować z potraw smażonych z dużą ilością tłuszczu, przed zjedzeniem połóż je na papierowy ręcznik. Nadmiar tłuszczu wsiąknie w papier, a Ty możesz zjeść swój ulubiony przysmak ze zmniejszoną kalorycznością.

 

 

 

 

 

#6 JEDZ PRZED LUSTREM

 

Jest to udowodniony fakt! Kiedy widzisz siebie w lustrze podczas jedzenia posiłku, zjadasz mniej niż zwykle. Następnym razem, kiedy będziesz jeść w domu, postaw przez sobą lustro i spoglądaj na każdy kęs. Zapobiegnie to przejedzeniu!

 

 

 

 

 

#7 ZAMIAST WINDY – WYBIERZ SCHODY

 

Wydaje się banalne, ale czy wiedziałeś/aś, ile możesz przy tym zyskać (albo właśnie zrzucić!)? Według Uniwersytetu New Mexico, wpinanie się schodami przez 2 piętra pomoże Ci zrzucić prawie 3kg w ciągu roku. Jeśli będzie to 6 pięter, w następnym roku będziesz o prawie 8kg lżejszy/a!

 

 

 

 

 

#8 TRENUJ SIŁOWO

 

Eksperci twierdzą, że trening siłowy jest bardziej efektywny niż jakakolwiek inna forma treningu spalającego kalorie. Zacznij z lekkimi ciężarkami i stopniowo zwiększaj obciążenie. Uważaj jednak z ciężarem i unikaj zbytniego obciążania stawów, aby uniknąć kontuzji.

 

 

 

 

 

 

#9 WYPIJ 2 SZKLANKI WODY PRZED KAŻDYM POSIŁKIEM

 

Eksperci polecają picie dwóch dużych szklanek wody przed jedzeniem, dzięki czemu nie będziesz się objadać. Ten prosty nawyk daje uczucie sytości, więc zjesz mniej. Dodatkowo pozytywnie wpływa na Twój metabolizm.

 

 

 

 

 

#10 CHODŹ

 

Udowodniono, że chodzenie to doskonałe ćwiczenie na zrzucenie kilogramów. Możesz zrzucić nawet 255 kalorii w godzinę kiedy spokojnie spacerujesz, i 391 kiedy żwawo maszerujesz! Pomyśl o tym, zanim znów wsiądziesz do autobusu. ;)

 

 

 

 

 

#11 WYKONUJ STRETCHING

 

Rozciąganie i elastyczność Twojego ciała pozwoli Ci na lepsze wykonywanie niemal wszystkich fizycznych aktywności, o których możesz sobie pomyśleć! Im bardziej rozciągnięty/a jesteś, tym mniej urazów doznasz w sporcie. Niezłą opcją jest joga, którą możesz uprawiać przed każdym treningiem. Spalisz dzięki temu dodatkowe kalorie!

 

 

 

 

#12 UŻYWAJ MNIEJSZEGO TALERZA

 

Mały talerz napełniony jedzeniem to niezła sztuczka na oszukanie naszego mózgu. Będzie ci się wydawać, że skoro talerz jest wypełniony po brzegi, to musi być na nim naprawdę sporo jedzenia! Mózg otrzyma sygnał satysfakcji znacznie wcześniej, nawet jeśli talerz jest pełen warzyw.

 

 

 

 

#13 JEDZ POWOLI

 

Jedząc wolniej, Twój mózg ma czas na przetworzenie informacji o tym, że jesteś już syty/a. Ten nawyk pomaga zjeść mniej, dlatego nigdy nie jedz w pośpiechu!

 

 

 

#14 NIE SIEDŹ, KIEDY CZEKASZ

 

Masz 5 minut do autobusu lub czekasz w kolejce do doktora? Nie siadaj! Stojąc, spalasz o 50 kalorii na godzinę więcej, niż w pozycji siedzącej.

 

 

 

 

#15 WEŹ GORĄCY PRYSZNIC

 

Naukowcy z uniwersytetów w Loughborough i Leicester odkryli, że wzięcie gorącego prysznica powoduje ten sam ubytek kalorii, co 30 – minutowy spacer. Na co więc czekasz? Leć do łazienki! ;)

 

 

 

 

 

Wszystkie porady zaczerpnięte zostały z portalu Bright Side.

  • udostępnij
2 komentarzy

kwietniowanablogspocie
2

Nie wszystko tu opisane łatwo wprowadzić w życie, ale warto pomyśleć o zastosowaniu chociaż części z tego;D

odpowiedz

Kitekatu
0

Całe życie kąpie sie w mega gorącej wodzie, dlatego jestem chuda :D

odpowiedz

Kitekatu
0

Całe życie kąpie sie w mega gorącej wodzie, dlatego jestem chuda :D

odpowiedz

kwietniowanablogspocie
2

Nie wszystko tu opisane łatwo wprowadzić w życie, ale warto pomyśleć o zastosowaniu chociaż części z tego;D

odpowiedz

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda