Jak dotrzymać postanowień noworocznych?
06.01.2017

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

 

 

 

W 2016 nie udało Ci się dotrzymać swoich postanowień? Tak, mi też… ale nie martw się! Nie jesteśmy jedyni. Statystycznie, osoby robiące noworoczne plany w większości porzucają je już w lutym, co bardziej wytrzymali - w marcu. Jak więc nie stać się statystyczną osobą i przeżyć najlepszy ‚rok zmian’ w swoim życiu oraz trzymać się swoich styczniowych postanowień? Przygotowałam dla Ciebie listę 5 rzeczy, które mogą Ci w tym pomóc! Jesteś gotowy? To zapraszam do czytania.

 

 

 

  Bądź konkretna/-ny

Nie bez powodu postawiłam ten punkt już na pierwszym miejscu. Z postanowieniami, tak jak z wszystkim inny, w życiu, nie wystarczy „coś” chcieć. Niestety, ale musisz dokładnie wiedzieć co chcesz zmienić i w jaki sposób chcesz tego dokonać. Jeżeli Twoim postanowieniem noworocznym jest zacząć ćwiczyć, prawdopodobnie nie uda Ci się zbudować formy do następnego roku. Twoje postanowienie powinno wyglądać tak: w 2017 od stycznia zaczynam biegać, najpierw dwa kółka wokół placu trzy razy w tygodniu przez miesiąc. Następnie, stopniowo „podbijaj” stawkę.

 

 

 

 

 

 

 Mapa marzeń

Zdaniem psychologów jest to najlepszy sposób na sprecyzowanie swoich życiowych planów. Wyobrażanie sobie siebie osiągającej/osiągającego sukces pozytywnie oddziałuje na Twoją podświadomość i pomaga wyzwolić w sobie energię potrzebną na wykonanie działania. Poświęć więc chwilę na sporządzenie tablicy/kolarzu zdjęć na ścianie, przedstawiającej Twoje cele i pragnienia na 2017, np. jeżeli w tym roku chcesz więcej podróżować, znajdź zdjęcia miejsc, które zamierzasz odwiedzić i wyobraź sobie siebie podróżującą/-cego do nich.

 


 

 

   Ustal datę

Niestety, okazuje się, że do osiągnięcia sukcesu nie wystarczy tylko wiedzieć co się chce. Trzeba też dokładnie wiedzieć ile czasu możesz przeznaczyć na realizacje swoich planów, a jeszcze lepiej podzielić go na krótsze odcinki do kiedy musimy mieć zrealizowaną ich część. Świadomość zbliżającego się terminu pomoże Ci zmotywować się do działania i śledzić swoje postępy. Weź więc kalendarz i planer i zastanów się, jak najmądrzej możesz zorganizować swój czas, żeby przez określony okres zrobić upragnione postępy.

 

 

 

 

 

 

  Metoda małych kroczków

Twoja lista postanowień noworocznych za pewne jest dosyć długa. Jeżeli już w lutym nie chcesz dołować siebie wizją niedotrzymania większości z nich, ustal sobie priorytety. Zacznij od realizacji najważniejszego postanowienia, jeżeli po kilku tygodniach nie uda Ci się go trzymać, przejdź do kolejnego. Zacznij od czegoś małego. Jeżeli chcesz zacząć jeść zdrowo, początkowo zamień olej słonecznikowy na kokosowy, następnie zamiast kanapek w szkole czy pracy jedz sałatki. W taki sposób powoli uda Ci się osiągną cel.

 

 

 

 

 

Podziel się swoimi planami

Swoimi postanowieniami podziel się z przyjaciółmi i obserwatorami! Oni pomogą Ci pozostać zmotywowanym i utrzymać przy realizacji planu. Jeżeli ich postanowienia są podobne do Twoich, 

tym lepiej! Razem będzie Wam jeszcze prościej.

 

 

 

 

Jakie są więc Twoje postanowienia noworoczne?

 

Weronika

www.weronikaiglewska.com

 

 

 

 

 

 

  • udostępnij
0 komentarzy

Wyróżnione wpisy

Lifestyle

ddob
youtube

MATKA VS CÓRKA - MASZ SZLABAN | Światopoblond
DDOB

Moda